SİFU ERDAL KARAAL

1967 yılında Istanbul da doğdu. Şans eseri bir akrabasının Almanya dan getirmiş olduğu dergilerden (Karate Journal) Wing Tsun Diye Bir savunma sanatının varlığını öğrendi (1976). Ülkemizde malesef o dönemlerde Wing Tsun olmadığından , 13 (1980) yaşında yine bir uzak doğu sporlu olan Teakwondo'ya başladı. Çok kısa bir süre bu sporla ilgilendi o dönemin zorluklarından dolayı bu sporu bırakmak durumunda kaldı. Ve bir gün Wing Tsun’un ülkemize geldiğini öğrendi. Hiç tereddüt etmeden bu Savunma sanatına başladı (1982-1983).

Ancak o dönemler resmi olarak Wing Tsun çalışmaları yapılamıyordu. İlk resmi Çalışma ülkemize EWTO organizasyonunun yolladığı şef antrenörle başladı (1988). 1988 Yılında da EWTO nun şef antrenörü Ülkemize geldi ve ilk imtihanı kendisi yaptı. Böylece resmi olarak Wing Tsun ülkemizde başlamış oldu. Daha sonraları Türkiye şef antrenörleri çeşitli sebeplerden dolayı bir kaç kez değişti bu sayede Sifu Erdal KARAAL tüm EWTO şef antrenörleri ile çalışma fırsatı bulmuş oldu, en son 2005 yılı son baharında Dai-Sifu Hasan CİFCİ ile tanışarak CWTO GROUP (Wing Tsun Cifci Sistem) ya geçti. Sifu Erdal Dai-Sifu Hasan CIFCI nin Özel öğrencisidir. Kendisi CWTO Organizasyonunda çalışmalarını devam etmekle beraber , organizasyon da Türkiye Koordinatörü olarak da görev yapmaktadır.

Sifu Erdal KARAAL ülkemizde ki tüm zorluk ve olumsuzluklara rağmen Wing Tsun çalışmalarına devam etmekte ve Wing Tsun savunma sanatına CWTO GROUP adına asistanlar yetiştirip , seminerler vermektedir.