Çocuklar

Çocuklarımızın gelişiminde, oldukça önemli bir etken oluşturmaktadır. Çocuklarımızın Fiziksel gelişimine olumlu yönde yararlar sağlamakta ve onları geleceğe de özgüveni yüksek olarak hazırlanmaktadır. Wing Tsun sayesinde çocuklarımızın gelecek yaşamlarında kendilerine tam olarak güvenmeleri onların hayatla olan mücadelesini, kolaylaştırmanın yanında başarıyıda göğüslemelerinde destek olacaktır. Özellikle Wing Tsun Savunma Sanatı bir çok gelişmiş ülkede tedavi amaçlı olarakda kullanılmaktadır . Baskı altında veya şiddette maruz kalmış çocuklar Wing Tsun okullarına gönderilmekte, korkularını yenmeleri öğretilirken kaybetmiş oldukları özgüvenleride geri kazandırılmakta Ruhsal gelişimleri Wing Tsun ile desteklenmekte ve kuvvetlendirilmektedir. Bu sayede çocukların toplum içinde bir yer edinmeleri mümkün kılınmaktadır.

Ayrıca çocuklarınız stresle başa çıkma nın yolunuda gösteren Wing Tsun, derslerinde de notlara olumlu yönde etki etmekte, çocuklarımızı başarısını arttırmaktadır. Wing Tsun u sürekli olarak devam ettiren çocuklarımızın eline unutmayınız ki bir meslek daha kazandırmaktasınız,. ileriki yıllarda gittikleri her yerde Wing Tsun öğreterek ayrıca ek gelir elde elde edebilir ve saygınlık kazanabilirler. Tamda burada bir anımı anlatmak istiyorum. Özel öğrencilerimden biri kendisi (Mühendis) ,bana sifu o kadar güzel bir mesleğin var ki sorma gitsin dedi. Neden diye sorduğumda, Bak şimdi ben Mühendisim, bu gün işsiz kalsam o kadar çok mühendis varki iş bulma olasılığım çok düşük ama sizler nereye giderseniz gidin sokakta bile bu eğitimi verirseniz Ekmeğinizi çıkartırsınız bizimse böyle bir şansımız yok dedi.

Gerçektende durum bu bizler dünya nın en güzel ve eğlenceli mesleğini severek yapıyoruz. ne mutlu bizlere. Unutmayın Çocuklarımız sürekli gülsün ve mutlu olsunlar, onların mutluluğu, sizlerinde mutluluğu demek.